Hatalı, Eksik Parça Tespiti

Parça üzerinde hatalı ya da eksik komponent tespiti uygulaması ile %100 hatasız üretime geçin. Sektörlerin her alanında uygulanabilecek uygulamalarımızla insan hatası faktörünü ortadan kaldırın.

Hatalı, eksik parça tespiti uygulaması endüstriyel kameralar ile üretim esnasında parça üzerinde ki komponentlerin varlık yokluk kontrolünü gerçekleştirir. Denetlemeden alınan veri ile varsa parça üzerindeki eksikler, hatalar operatöre ya da üretim hattına bildirilir ve parçaya gerekli müdahalelerin yapılması sağlanır.  Saniyeden çok daha az bir sürede yapılan kontrollerle hem verimlilik hem de üretim kalitesi artırılmış olur.

Yüksek Hassasiyette Parça Ölçümü

 Saniyeden çok daha az bir sürede yüksek hızlı ölçümler gerçekleştirerek kalite kontrolde zaman verimliliğini maksimuma çıkarın. Yüksek çözünürlüklü endüstriyel kameralar ile istenilen parçalar üzerinde mikron hassasiyetle ölçümler yapın.

Üretim hattı üzerinde ya da geliştirdiğimiz denetim masalarında kameralı kontrol ile parça boyu, en, çap, merkez kaçıklığı gibi hassasiyet gerektiren ölçümler yapılabilir. Kolay kullanıcı arayüzü sayesinde tolerans ayarları gibi ayarlar istenildiğinde operatör tarafından uygulanabilir.

Desen Kontrolü

 Desen kontrolü uygulamalarımızla kalite standartlarınızı zirvede tutun.

Desen kontrolü, uygulaması belirlenmiş alanlarda tanımlanmış desenin analizini yapar. Desen üzerinde olası hataları yüksek hassasiyetli görüntü işleme ile anında tespit eder. Kumaş, kaplama ürünleri,  gibi geniş uygulama alanlarıyla üretimin her alanında %100 kalite kontrol sağlar.

Robotik Sistemlerde Koordinat Yönlendirmesi

Görüntü işleme ile Robotik Otomasyon sistemlerinin gözü oluyoruz. Endüstriyel kameralar ile yüksek hassasiyette görüntü analizi yaparak robotik otomasyonlarla entegre olun. Yapay görme sayesinde X,Y ve Z düzleminde belirlenen koordinatlarla hedefi 12den vurun.

Uygulama her endüstriyel alanda ortam ışığından etkilenmeden sıfır hata ile koordinat düzleminde tespit edilen noktaları robotik otomasyon sistemlerine aktarır. Üretimde koşul değişkenleri ne olursa olsun her koşulda doğru hedefi yakalar.

 

Yüzey Kontrolü, Çizik Kontrolü

 Tüm Materyal yüzeylerinde oluşabilecek istenmeyen durumları tespit eden uygulamalarımızla üretim kalitesini en üst seviyeye taşıyın.  Yüksek çözünürlüklü endüstriyel kameralar ile kontrol yapılacak alanlarda materyal yüzeylerinde leke, çizik, deformasyon tespiti ile sıfır hatalı üretime geçin.

Uygulama, Plastik, ahşap, metal, kumaş, naylon gibi en zorlu yüzeylerde deformasyon, leke, çizik gibi istenmeyen durumları tespit eder. Yüksek hızda akan üretim hatlarında aksamadan kusuru yakalar ve hata çıktısı alınır.

Barkod okuma , Karekod Okuma

Görüntü işleme ile istenilen tüm alanlarda ortam koşullarından bağımsız ürün üzerinde yüksek hızda Barkod okuma , Karekod okuma uygulamalarımızla tanışın.

Bir çok alanda uygulanan Barkod okuma , Karekod okuma uygulamalarını karanlık ortam olsa dahi kameralı sistemler ile sıfır hata ile okuyoruz. Üretim hatları, konveyörler, raflar gibi alanlarda endüstriyel kamera uygulamalarımızla zaman verimliliğini artırın, maliyetleri optimize edin.

 

Ürün Sayma

 Sayma uygulamalarımızla bir çok farklı alanda görüntü analizi ile sayım işlemelerini yüksek hız ve sıfır hata ile gerçekleştirin.

Ürün Sayma uygulaması üretim hattı, konveyör, dış ortam gibi alanlarda ışık koşullarından etkilenmeden hatasız sayım işlemleri gerçekleştirir. Örnek sayma projeleri: Somun sayımı, vida sayımı,  şişe sayımı, vb. Sayma uygulamaları ve daha fazlası için bizimle iletişime geçin.

 Baskı Kontrol

 Tüm baskı yöntemlerinde yapay görme ile baskı kalitesini kusursuz seviyede tutun.

Üretimin her alanında baskı denetimi ile eksik baskı, yanlış baskı, baskı konumu kontrolü gibi denetimlerle hatalı baskıları tespit edin. Yüksek çözünürlüklü endüstriyel kameralarla her türlü baskı çeşitlerinde sıfır baskı hatasıyla üretin.