Beyaz Eşya Endüstrisi

Beyaz eşya sektöründe sunduğumuz görüntü işlemleri sistemleri, üretim süreçlerini daha akıllı, verimli ve güvenilir hale getirir, ürün kalitesini artırır ve maliyetleri düşürür. Bu sistemler, endüstri 4.0 ve akıllı üretim yaklaşımlarının bir parçası olarak da önemli bir rol oynar. Bu sistemler, üretim süreçlerinde ve ürünlerde çeşitli hataları tespit etmek ve sınıflandırmak için kullanılır. 

Yüzey hataları, boyutsal ölçüm hataları, yanlış monte edilmiş parçalar veya eksik montajlar, ürünlerin üzerine yapıştırılan etiketlerdeki hatalar veya eksik etiketlemeler vb. hatalar yüksek hassasiyetler ile tespit edilebilmektedir. Aynı zamanda, beyaz eşya sektöründe üretilen ürünler için geniş bir model yelpazesi bulunmaktadır ve bu modellerin sınıflandırılması da başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Sağladığımız Avantajlar

  • Kullandığımız teknolojiler, üretim hattındaki parçaları, bileşenleri ve ürünleri inceleyerek hataları ve defoları tespit edebilir. Bu sayede ürünlerin kalitesi artar, müşteri memnuniyeti sağlanır ve geri çağırma maliyetleri azalır. Görüntü işleme teknolojisi, üretim hattındaki parçaları, bileşenleri ve ürünleri inceleyerek hataları ve defoları tespit edebilir. Bu sayede ürünlerin kalitesi artar, müşteri memnuniyeti sağlanır ve geri çağırma maliyetleri azalır.
  • Sunduğumuz çözümler, hızlı ve otomatik bir şekilde çok sayıda parça veya ürünü denetleyebilir. Bu işlem, manuel denetim süreçlerine kıyasla üretim hızını artırmaktadır.
  • Erken aşamada hataların tespit edilmesi ile üretim hatasından kaynaklanan maliyetleri azaltmaktayız. İleri aşamalarda tespit edilen hataların düzeltilmesi, daha fazla zaman ve maliyet gerektirecektir.
  • Manuel kalite kontrol süreçlerinde insan hatası riski bulunmaktadır. Görüntü işleme teknolojisi ile bu riski azaltarak daha tutarlı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktayız.

1- Yüzey Kontrolü

Beyaz eşya sektöründe özellikle yüzey kontrollerinde yüksek hassasiyetle kontrol sağlamak üzere robotik kontrol sistemleri sunuyoruz. Bu sistemler, beyaz eşya yüzeyinin tamamını olduğu gibi alt parçalarının yüzey kontrollerini de gerçekleştirerek en ince detaylarına kadar denetlenmesini sağlar.

Esas olarak, yüzeye özgü aydınlatma düzenlemeleri belirleniyor. Bu aydınlatma düzenlemeleri, doğru görüntülerin yakalanmasını ve yüzeydeki her türlü anormalliğin titizlikle tespit edilmesini sağlar. Bu amaçla özelleştirilmiş görüntü işleme algoritmaları geliştirilerek, her bir yüzeyi en ince ayrıntısına kadar analiz edebilecek kapasite sağlıyoruz. Daha fazlası için tıklayınız.

2- Baskı İnceleme

Beyaz eşya sektöründe, serigrafi kontrolleri sayesinde eksik veya hatalı baskıları tespit etme yeteneğine sahibiz. Serigrafi kontrolü, ürünlerin üretim sürecinde meydana gelebilecek hataları, renk uyumsuzluklarını, keskinlik kayıplarını veya baskı kalitesi ile ilgili sorunları belirleyerek ürün kalitesini titizlikle denetliyoruz.
Daha fazlası için tıklayınız.

3- Barkod ve Karakter Tanıma

Beyaz CR (Optical Character Recognition), optik karakter tanıma anlamına gelir. OCR teknolojisi, görüntülerde veya belgelerde bulunan metinleri tarayarak, bu metinleri dijital verilere dönüştürme işlemidir. Bu sayede, yazılı metinlerin elektronik ortamda düzenlenebilir, aranabilir ve işlenebilir hale gelmesi sağlanır
Daha fazlası için tıklayınız.

4- Hatalı ve Eksik Ürün Tespiti

Ürüne ait bir bileşenin ürün üzerinde eksik olması, üretici firmalar için ciddi bir sorun teşkil eder. Bu tür problemlerin önüne geçmek amacıyla, bileşenlerin eksiksiz ve doğru şekilde yerleştirilmesini sağlamak için kontroller gerçekleştiriyoruz. Ürünün tamamlayıcı parçalarından birinin, ürünün montajında var olması gerektiği halde eksik olup olmadığını titizlikle denetliyoruz. Bu şekilde, üretim hatalarının ve eksik montajların engellenmesini amaçlıyoruz. Daha fazlası için tıklayınız.

5- Ölçüm

Beyaz eşya sektöründe ürüne ait alt parçaların montajını sağlayabilmek için belirlenen sıkı toleranslara uygun olarak üretilmeleri gerekmektedir. Bu toleransların dışında üretim gerçekleştirilirse, alt parçaların ana ürüne montajı mümkün olmayabilir. Bu nedenle, üretim aşamasında belirlenen tolerans aralıklarına kesinlikle riayet edilmesi büyük önem taşır. Daha fazlası için tıklayınız.