Otomotiv Endüstrisi

Görüntü işleme uzmanlığımız ile otomotiv endüstrisinde karmaşık yapay görme uygulamalarını başarıyla uyguluyoruz. Yüksek hassasiyet ve hızlı çevrim süreleriyle çalışan sistemlerimiz, 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz performans sunuyor ve otomotiv sektörünün yüksek standartlarına uygun hizmet vermektedir. Otomotiv sektöründe sunduğumuz çözümler, üretim süreçlerini daha etkin kılma, ürün kalitesini yükseltme, erken aşamada hataları tespit etme ve sonuç olarak maliyetleri düşürme gibi birçok avantaj sunmaktadır. Otomotiv şirketleri, görüntü işlem temelli kalite kontrol sistemlerimizi kullanarak müşteri memnuniyetini artırmanın yanı sıra rekabet üstünlüğü elde etmektedirler. Kullandığımız teknolojiler, üretim hattındaki parçaları, bileşenleri ve araçları inceleyerek hataları ve defoları tespit edebilir. Bu sayede ürünlerin kalitesi artar, müşteri memnuniyeti sağlanır ve geri çağırma maliyetleri azalır. Görüntü işleme teknolojisi, üretim hattındaki parçaları, bileşenleri ve araçları inceleyerek hataları ve defoları tespit edebilir. Bu sayede ürünlerin kalitesi artar, müşteri memnuniyeti sağlanır ve geri çağırma maliyetleri azalır.

Sağladığımız Avantajlar

  • Kullandığımız teknolojiler, üretim hattındaki parçaları, bileşenleri ve araçları inceleyerek hataları ve defoları tespit edebilir. Bu sayede ürünlerin kalitesi artar, müşteri memnuniyeti sağlanır ve geri çağırma maliyetleri azalır. Görüntü işleme teknolojisi, üretim hattındaki parçaları, bileşenleri ve araçları inceleyerek hataları ve defoları tespit edebilir. Bu sayede ürünlerin kalitesi artar, müşteri memnuniyeti sağlanır ve geri çağırma maliyetleri azalır.
  • Sunduğumuz çözümler, hızlı ve otomatik bir şekilde çok sayıda parça veya ürünü denetleyebilir. Bu işlem, manuel denetim süreçlerine kıyasla üretim hızını artırmaktadır.
  • Erken aşamada hataların tespit edilmesi ile üretim hatasından kaynaklanan maliyetleri azaltmaktayız. İleri aşamalarda tespit edilen hataların düzeltilmesi, daha fazla zaman ve maliyet gerektirecektir.
  • Manuel kalite kontrol süreçlerinde insan hatası riski bulunmaktadır. Görüntü işleme teknolojisi ile bu riski azaltarak daha tutarlı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktayız.

1- Yüzey Kontrolü

Otomotiv sektöründe özellikle yüzey kontrollerinde yüksek hassasiyetle kontrol sağlamak üzere robotik kontrol sistemleri sunuyoruz. Bu sistemler, araçların tamamını olduğu gibi alt parçalarının yüzey kontrollerini de gerçekleştirerek en ince detaylarına kadar denetlenmesini sağlar. Daha fazlası için tıklayınız.

2- Sınıflandırma Sistemi

Farklı model tiplerine sahip alt parçaların sınıflandırılmasını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu sınıflandırma süreci, modeller arasındaki ayırt edici parametrelerin kapsamlı bir şekilde denetlenmesini içerir. Bu parametreler, ürünlerin benzersiz özelliklerini belirlemek ve farklı modelleri doğru bir şekilde tanımlamak amacıyla incelenir. Ölçüm, renk, desen gibi çeşitli kontroller bu değerlendirmelerin bir parçasını oluşturur. Daha fazlası için tıklayınız.

3- Baskı İnceleme

Otomotiv sektöründe, serigrafi kontrolleri sayesinde eksik veya hatalı baskıları tespit etme yeteneğine sahibiz. Serigrafi kontrolü, ürünlerin üretim sürecinde meydana gelebilecek hataları, renk uyumsuzluklarını, keskinlik kayıplarını veya baskı kalitesi ile ilgili sorunları belirleyerek ürün kalitesini titizlikle denetliyoruz. Daha fazlası için tıklayınız.

4- Hatalı ve Eksik Ürün Tespiti

Ürüne ait bir bileşenin ürün üzerinde eksik olması, üretici firmalar için ciddi bir sorun teşkil eder. Bu tür problemlerin önüne geçmek amacıyla, bileşenlerin eksiksiz ve doğru şekilde yerleştirilmesini sağlamak için kontroller gerçekleştiriyoruz. Ürünün tamamlayıcı parçalarından birinin, ürünün montajında var olması gerektiği halde eksik olup olmadığını titizlikle denetliyoruz. Bu şekilde, üretim hatalarının ve eksik montajların engellenmesini amaçlıyoruz. Daha fazlası için tıklayınız.

5- Renk Kontrolü

Otomotiv sektöründe geniş bir renk yelpazesi bulunmaktadır, her bir renk kendi tonlarıyla çeşitlenmektedir, bu nedenle renk tespiti büyük önem taşımaktadır. Sistemlerimiz, ürünün rengini hassasiyetle tespit eder ve aracın gerektirdiği renkle karşılaştırarak uygun sonuçları üretir. Üretimdeki değişimlere hızlıca adapte olabilme yeteneğiyle, her zaman en uygun parametreler belirlenir. Daha fazlası için tıklayınız.

6- Ölçüm

Otomotiv sektöründe özellikle araca ait alt parçaların araca montajını sağlayabilmek için belirlenen sıkı toleranslara uygun olarak üretilmeleri gerekmektedir. Bu toleransların dışında üretim gerçekleştirilirse, alt parçaların araç montajı mümkün olmayabilir. Bu nedenle, üretim aşamasında belirlenen tolerans aralıklarına kesinlikle riayet edilmesi büyük önem taşır. Daha fazlası için tıklayınız.