MOLDGUARDIAN

Üst Düzey Yapay Görüşlü Kalıp 

Enjeksiyon makinesi kalıp koruma işini MoldGuardian yapar. İki aşamadan oluşan süreçte, önce üretilmiş parçada kalite kontrol yapılır. Üretilen parça kalıp içerisinden alındıktan sonra kalıp yüzeyindeki itici kollar, maça pimleri kontrol edilir. Herhangi bir beklenmeyen durum karşısında enjeksiyon makinesi durdurularak kalıbın zarar görmesi engellenir.

Sorunları Oluşmadan Önce Çözün

Her döngüde kalıp preslerinin; kalıp parçaları veya kızakların yapışması nedeniyle aşırı hasar görme riski yüksektir. Standart kalıp koruma seçenekleri, sorunu yalnızca ortaya çıktıkça algılar. MoldGuardian yapay görme kalıp koruması, sorunu oluşmadan engeller. MoldGuardian sistemi, temassız görme teknolojisini kullanılarak kalıba herhangi bir tehlikeli kuvvet uygulanmadan önce operatörleri uyarır ve baskıyı durdurur. Böylece, ilgili durma süresine ek olarak ciddi küf hasarını önler, ki bu genellikle küf hasarının kendisinden daha pahalı ve rahatsız edici olabilir.
MoldGuardian, yatay ve dikey mekikli veya döner enjeksiyon kalıplama makinelerine ve kalıp döküm makinelerine kurulabilir. Ayrıca Metal Enjeksiyon Kalıplama (MEK) proseslerinde de çalışır.
Yatay pres durumunda, MoldGuardian kalıp içindeyken parçanın uçlarını ve kalitesini, parça çıkarıldıktan sonra oluşan boşluğu, göbekleri ve kızakları otomatik olarak inceler. Böylece, sonraki döngüde kalıba zarar verecek hiçbir parçanın geride kalmamasını sağlar.
MoldGuardian, dikey bir baskı durumunda tablanın indekslenmesine ve kalıbın kapanmasına izin vermeden önce tüm eklerin düzgün şekilde yerleştirilmesini sağlar. Sistem ayrıca alt kalıp yarısında kalmış olabilecek çeşitli öğeleri de algılayacaktır. Çıkartıldıktan sonra sistem, tüm parçaların üst kalıp yarısından ayrıldığından emin olmak için kontrol eder.

Kolay Kurulum

Enjeksiyon kalıp makineleri her döngüde kalıp kırılma riski taşır. Buna itici kol, maça pimi, üretilen parçanın kalıp yüzeyine yapışması gibi nedenler sebep olur. MoldGuardian endüstriyel kameralar kullanarak görüntü işleme yazılımları ile kalıp yüzeyi kontrolünü yapar. Kullandığı patentli NIR aydınlatmalar ile fabrika ortamında oluşabilecek ışık değişkenliklerinden etkilenmez. MoldGuardian yatay ve dikey enjeksiyon kalıpları için uygundur. Ayrıca metal enjeksiyon kalıplarında da sorunsuz çalışır. Üretilmiş ürün kalite kontrol ve kalıp koruma aşamalarını her döngüde yeniden yapar. Görüntü işleme yazılımı üretilen parçanın en, boy, çap, pozisyon, var yok gibi kontrollerini yapar. İkinci aşamada yapay görme kalıp yüzeyini kontrol eder. Enjeksiyon kalıbındaki itici pimler, maça pimleri gibi mekanik hareketli kısımların tam olarak geriye toplanıp toplanmadığını denetler. MoldGuardian robot ile haberleşme sağlar. Hatalı ürün üretim bandına gitmeden direkt olarak red kasasına yönlendirilebilir. Ayrıca diğer otomasyon sistemleri ile de haberleşebilir. MoldGuardian enjeksiyon kalıp kırılma problemlerinizi kökünden çözer.
Kalıp Koruma Sistemi Algoritmik Yapı

Kullanıcı dostu arayüz ile 5-10 dakika gibi kısa bir sürede kalıp kurulumunu yapın.

– Tüm kalıp kontrol dosyalarınızı arşivleyin ve her kalıp değişiminde çift tıklayarak çağırın.
– Görüntü işleme yazılımı kullanımı için dokunmatik ekran.
– Tek dokunuş ile enjeksiyon kalıp modelini yeniden öğretin.
– Her döngüde, önce parçanın kalite kontrolü sonra kalıp kontrolü gerçekleştirilir.
– Çoklu endüstriyel kamera desteği.
– Tüm enjeksiyon makineleri ile iletişim kurar.
– Kablolamayı ortadan kaldıran SPI Euromap 67 ve Euromap 12 bağlantı arayüzleri. 

Yeni bir kalıp koruma dosyası oluşturmak oldukça kolay ve hızlıdır. Birkaç dakika içinde oluşturulabilir ya da mevcut kalıp koruma dosyası seçilip ‘Öğret’ seçeneği ile enjeksiyon kalıbı hızlıca öğretilir.