Visiomex’in de Davetli Olduğu Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi Programında, Şirket Temsilcileri Teknogirişimcilikte Yeni Dönemi Anlattı

Visiomex’in de Davetli Olduğu Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi 

ve Turcorn 100 Programı Tanıtım Töreni, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleştirildi. Törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, eşi Sümeyye Bayraktar, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, sanayi ve teknoloji bakan yardımcıları Mehmet Fatih Kacır, Çetin Ali Dönmez, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat da katıldı. 

Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Çoştu ile Teknoloji Girişimciliği Dairesi Başkanı Damla Turan’ın sunumuyla başlayan programda, 1 milyar değerlemeye ulaşarak Turcorn olan Türk şirketlerinin temsilcileri de adaylara yol göstermek ve deneyimlerini paylaşmak üzere tavsiyelerde bulundu. 

Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi ile 100 bin teknogirişim oluşturulacak. Strateji doğrultusunda TURCORN100 programı da start aldı. Program ile 2030’da bir milyar değerlemeyi aşan 100 Turcorn çıkarılacak.

Haberin devamı ve kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar kapalı